Przepisy dla dzieci: Słodycze- owoce w czekoladzie

Wszystkie dzieci uwielbiają słodycze. Jeszcze nie spotkałam dziecka, które poczęstowane czekoladą powiedziałoby: „Nie dziękuję, nie lubię słodyczy”, raczej w amoku
rozdzierają opakowania i pochłaniają pyszności bez umiaru. Sprawę komplikują producenci słodkości, którzy zasypują rynek łakociami i emitują reklamy, wg których ich produkty są zdrowe, stanowią pełnowartościowe posiłki, zapewniają energię na cały dzień i tylko one są w stanie zapewnić niezbędny poziom wapnia. Urocze misie, smoki, kolorowe księżniczki tylko dodatkowo komplikują rodzicom życie.
A jak jest u nas? Natalia nie dostaje od nas sklepowych słodyczy. Po prostu nie może ich jeść. Przyczyna: alergia, jak u większości dzieci w tych czasach. I choć generalnie nie ma problemu w trakcie zakupów, to czasem sobie coś upatrzy i patrzy na mnie pytająco niczym jelonek Bambi. To jest moment na rodzicielski refleks, szybkie odwrócenie uwagi i zaangażowanie jej np. w pakowanie owoców. Dumna jak paw i zadowolona z siebie niesie wtedy jabłko/gruszkę/banana:)
Jakie słodycze jada mój mały alergik? Domowe ciastka, naleśniki, suszone owoce, konfitury owocowe, gorzkie czekolady, domowe lody, kisiele, budynie, kremy orzechowe… Staram się wymyślać i modyfikować przepisy aby miała jak najbardziej urozmaicone menu.
Dzisiaj polecam owoce w czekoladzie. To błyskawiczny sposób na deser, zwłaszcza wtedy gdy mamy mało czasu. Zabawa wyśmienita i doskonała okazja do zachęcenia dziecka do spróbowania nowych owoców, u nas jest to kiwi. Dotychczas z nieufnością szturchała je paluszkiem i na tym kontakt się kończył. Dziś kiwi zostało ugryzione dwa razy- jest postęp!

banany1
banany2

Poniższe składniki to porcja dla mnie i dziecka, więc jeśli macie w planie większą ucztę, po prostu zróbcie wszystkiego więcej:)
Składniki:
30 dag czekolady o zawartości kakao min. 70%
1 banan
1 kiwi

1. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej.
2. Umyte owoce obrać i pokroić w plastry o szerkości ok. 1,5cm.
3. Owoce nadziewać na patyczki do cake pops (mogą być też patyczki do lodów) i zanurzać w czekoladzie.
Pozostawić do ostudzenia lub zjeść od razu, w sumie nie ma na co czekać:)

Smacznego!

banany6
banany4
banany5

Komentarzy: 4

 1. Aneta
  5 marca 2014 / 22:11

  Super pomysł, jutro robimy to z Alą :). Pozdrawiam.

 2. Piaf
  20 listopada 2015 / 17:00

  Mała rzecz a cieszy!

 3. Paulina
  21 listopada 2015 / 21:43

  pyszne i łatwe, coś dla mnie!

  • Kinga
   22 listopada 2015 / 23:40

   dla każdego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.